گفتگو اختصاصی فیلم‌نت نیوز با محمدحسین مهدویان

گفتگو اختصاصی فیلم‌نت نیوز با محمدحسین مهدویان

محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی «لاتاری» از ساخت این فیلم، نحوه انتخاب زیبا کرمعلی و نحوه همکاری با گروه عوامل فیلم‌هایش گفت.

محمدحسین مهدویان کارگردان فیلم سینمایی «لاتاری» در گفت‌وگو با خبرنگار فیلم‌نت نیوز، درباره حواشی این فیلم گفت: «موضوع فیلم «لاتاری» باعث شلوغی نشست خبری در جشنواره فیلم فجر شد، چون فیلم یک موضوع سیاسی و اجتماعی دارد. البته ترکیب من و سید محمود رضوی هم در این حاشیه‌ها بی تاثیر نبوده است. نگرانی از این بابت ندارم چون مشغله و دغدغه من سینماست. ما تمام تلاش خود را انجام دادیم که فیلم خوب بسازیم.»

او درباره گروه عوامل فیلم‌هایش گفت: «اعضای تیم و گروه ما با هم رفاقتی دیرینه دارند و از سال‌ها پیش با یکدیگر فیلم‌های کوتاه می‌ساختیم، مواقعی هم که فیلم نمی‌سازیم با هم رفاقت می‌کنیم. بخش مهمی از زندگی ما فیلمسازی است و سینما تیم ما را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند. در مواقعی که فیلم نمی‌سازیم در مورد فیلم‌های بعدی صحبت می‌کنیم، ایده‌های زیادی را به یکدیگر می‌دهیم و وقتی فیلمبرداری شروع می‌شود هر کس وظیفه خود را می‌داند و بسیار مسلط عمل می‌کنند.»

مهدویان ادامه داد: «فیلم «لاتاری» همانگونه که در جشنواره مورد استقبال قرار گرفت، در اکران هم مورد توجه مخاطبان واقع شد. من فکر می‌کنم دلیل استقبال از «لاتاری» این است که این فیلم فقط برای مردم ساخته شده و ما هدف دیگری به غیر از دیده شدن فیلم توسط مخاطبان نداریم. هر کسی فیلم را ببیند خواهد فهمید که فیلم ساخته شده تا مردم از دیدن آن لذت ببرند. در «لاتاری» هیچ چراغ سبزی برای اینکه در جشنواره‌های مختلف جایزه‌ای بگیرد یا مورد توجه منتقدان واقع شود، وجود ندارد، ما دوست داریم اگر قرار است باجی بدهیم این باج را به مخاطبان سینما بدهیم.»

او اظهار کرد: «انگیزه ما از حضور در جشنواره فجر هم فقط گرفتن سیمرغ مردمی بود و انگیزه‌ای غیر از این نداشتیم. ما فقط و فقط برای جلب نظر مردم و گرفتن آرای مردمی در جشنواره شرکت کردیم که خوشبختانه این اتفاق افتاد و ما تا آخرین روز جشنواره جزو ۶ فیلم برتر آرای مردمی بودیم.»

کارگردان فیلم «لاتاری» درباره انتخاب زیبا کرمعلی بازیگر نقش نوشین گفت: «در فیلم «لاتاری» به جای اینکه فراخوان برای انتخاب بازیگر بدهیم، سعی کردیم که دنبال بازیگران جوان باشیم و بازیگر مورد نظر را خودمان پیدا کنیم. دوستان افراد زیادی را معرفی کردند و خودمان هم دانشجویان تئاتر و سینما را می‌دیدیم و توانمندی‌های آنها را مورد بررسی قرار می‌دادیم. زیبا کرمعلی هم یکی از آنها بود که از بین حدود ۱۰ بازیگر برای بازی در فیلم «لاتاری» انتخاب شد.»

او درباره ساخت فیلم جدیدش گفت: «مطمئن نیستم که سال آینده هم برای جشنواره فیلم بسازم. ساختن فیلم «لاتاری» به قدری سخت و طاقت‌فرسا بود که احساس می‌کنم نیاز دارم مدتی استراحت کنم، اما مطمئنم بعد از مدت کوتاهی دوباره دل‌مان برای فیلمسازی تنگ می‌شود و تصمیم می‌گیریم فیلم بسازیم که شاید هم به جشنواره سال آینده برسد.»

گفت‌وگو از احمدرضا معراجی

مشاهده صفحه فیلم لاتاری خرید بلیط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *