نقش من در«لاتاری» ۲۰ سال بزرگتر از خودم است / آقای شعیبی یک کارگردان به شدت خوش اخلاق است

نقش من در«لاتاری» ۲۰ سال بزرگتر از خودم است / آقای شعیبی یک کارگردان به شدت خوش اخلاق است

هادی حجازی فر جزو بازیگرانی است که سه فیلم «لاتاری» به کارگردانی محمد حسین مهدویان، «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی و «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا را امسال در جشنواره فجر دارد.

حجازی فر در خصوص این همکاری ها در گفت و گو با بانی فیلم عنوان کرد: هر سه کارگردان سلیقه و شیوه ای برای کار کردن دارند و به طور طبیعی هر کدام فضایی برای یادگیری برایم فراهم می کنند.

بازیگر فیلم «ایستاده در غبار» درباره کار با بهروز شعیبی و فیلم «دارکوب» توضیح داد: ابتدا نقش دیگری به من پیشنهاد شد، اما ترجیح دادم در کار با نقش کوتاه تری حضور داشته باشم. آقای شعیبی یک کارگردان به شدت خوش اخلاق، سخت گیر و ایده آل گراست. به رغم اینکه سه سکانس بازی داشتم، سخت بود و امیدوارم اول آقای شعیبی و بعد تماشاگران راضی باشند.

حجازی فر در پاسخ به اینکه هم محمدحسین مهدویان و هم ابراهیم حاتمی کیا به شیوه های متفاوتی در فضای انقلاب و جنگ کار کردند و کار با کدام کارگردان سخت تر بود، تشریح کرد: هر کاری سختی های خاص خود را دارد و در کار آقای مهدویان هم نقش سختی دارم، اما ویژگی هر دو کار این است که ریسک بزرگی کردم و در نقش هایی ظاهر شدم که حداقل ۲۰ سال از من بزرگتر بودند. به دلیل اینکه قبلا با آقای مهدویان کار کردم، راحت تر بودم و اعتماد به نفس بیشتری داشتم و به طور طبیعی کار با آقای حاتمی کیا برایم سخت تر بود. نگران هستم و تا زمانی که فیلم «به وقت شام» و واکنش ها را نبینم، نگرانی ام برطرف نمی شود.

این بازیگر در خصوص چگونگی هماهنگ کردن خود با فیلم «لاتاری» نیز بیان کرد: هماهنگی خیلی سخت نبود، چون هم آقای مهدویان به کارش مسلط بود و هم ما نسبت به فضا توجیه بودیم و در جریان فیلمنامه قرار داشتم و توانستم بخش هایی از فیلم را ببینم. به نظرم «لاتاری» فیلم خیلی خوبی است و دوستش داشتم.

وی در پاسخ به این پرسش که چه راهکار یا پیشنهادی برای جشنواره فجر دارید، گفت: نداشتن ساز و کار و اساسنامه برای جشنواره و حتی خودم به عنوان شرکت کننده، آزار دهنده است و ما هر سال با تغییرات وسیعی رو به رو می شویم. انگار جشنواره وابسته به فرد شده است و معتقدم جشنواره از یک فرد بزرگتر است و نمی شود چیزی را به یکباره کن فیکون کرد. جا به جایی مکان جشنواره کمی من را به عنوان شرکت کننده می ترساند، چون برای یک اکران مردمی ساده، یکساعت در صف پارکینگ بودیم. تغییرات مداوم از اعتبار جشنواره کم می کند و اگر شکل کلاسیک بدون تغییر به جشنواره داده شود، اوضاع بهتر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *