نگار عابدی: قصه اصلی فیلم «دارکوب» روی مشکلات زنان می چرخد

نگار عابدی: قصه اصلی فیلم «دارکوب» روی مشکلات زنان می چرخد

نگار عابدی، امسال با فیلم سینمایی «دارکوب» در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. این بازیگر معتقد است اهمیت به معضلات اجتماعی به خصوص مشکلات زنان در جامعه، مهم ترین عامل برای حضور او در این پروژه شد.

نگار عابدی در خصوص همکاری با پروژه «دارکوب» به بانی فیلم گفت: من پیش از این با آقای رضوی و شعیبی همکاری داشتم و فکر میکنم این پنجمین همکاری با آقای ضوی و سومین همکاری ام با آقای شعیبی باشد.

وی افزود: برای این دو بزرگوار احترام زیادی برای این افراد قائلم. همچنین بهروز شعیبی از جمله کارگردانان جوانی است که تاکنون بسیار موفق بوده و کارنامه درخشانی داشته است. برای من همیشه باعث افتخار بوده که برای ایشان بازی کنم.

بازیگر فیلم سینمایی «سد معبر» در خصوص موضوع فیلم ادامه داد: این فیلم به طور مشخص درباره معضلات اجتماعی علی الخصوص معضلات خانم ها در سطح اجتماع و مسئله بسیار مهم و ریشه ای مثل اعتیاد است، برای همین برایم مهم بود که در این فیلم با آنها همکاری داشته باشم. به هر حال همه نقش هایی که در این فیلم بودند نقش های خوبی بودند و فضا به لحاظ بازیگری فضای جذابی بود. هر کدام از نقش ها هم هر چقدر کوتاه برای خود داستان خودشان را داشتند و جذاب بودند اما برای من کلیت کار که راجع به اعتیاد و معضلات اجتماعی بود بسیار مهم بود. به نظر من اعتیاد یکی از اصلی ترین و مهم ترین معضلات امروز ماست.

عابدی در مورد نقش خود در این فیلم گفت: در این فیلم نقش زنی را بازی می کنم که در خانه هایی که به عنوان شلتر و یا پناهگاه برای معتادان در نظر گرفته می شود زندگی می کند. این خانه ها در محله هایی پایین شهر است و لادن در کنار بقیه زندگی می کند، البته کمی شرایطش از بقیه ساکنان آنجا بهتر است. با این حال مشکلاتی را پشت سر گذاشته و امید دارد که زندگی بهتری داشته باشد و از آنجا بیرون بیاید.
این بازیگر در خصوص لوکیشن فیلم «دارکوب» نیز گفت: این فیلم لوکیشین های متعددی داشت و آن لوکیشنی که من در انجا حضور داشتم میدان شوش بود. کل زمانی هم که آنجا بودیم نزدیک به دو هفته بود. ولی به طور کلی فیلمبرداری حدود دو ماه و نیم به طول انجامید.

عابدی اضافه کرد: این فیلم علی رغم اینکه فیلم تلخی است تاثیرگذار است و فکر می کنم مخاطب را تکان دهد. از مخاطبان- بخصوص خانم ها- دعوت می کنم که این فیلم را ببینند. چون می دانم حتما این فیلم آنها را بعد از دیدن درگیر خود خواهد کرد. اصلا به این فیلم نگاه فمینیستی ندارم ولی به خاطر اینکه مسئله اصلی فیلم روی مشکلات زنان می چرخد به نظرم بسیار تاثیرگذار است.

مشاهده صفحه فیلم دارکوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *